Menu
Ciekawe strony:

http://montownia.eu/windy-dzwigi-platformy-towarowe
http://www.nbp.pl
http://danuta-majewska.pl/stomatolog-dentysta-radom
Najliczniejsza grupa zawodowa rodaków w Niemczech
W Niemczech, w charakterze opiekunki osób w sędziwym wieku, funkcjonuje ponad 1000 Polek. Sporo z nich swój pobyt określa mianem męczarni, a nasze rodaczki chętne do wyjazdu ? rynkiem niewolnic. Jak to jest naprawdę? W jakich warunkach pracują? Czy są w tej pracy szanowane i doceniane? Jakie są ich przeżycia? Poniższe historie na pewno Was zadziwią. Może nie być to pozytywne zaskoczenie.

Jeszcze kilka dekad temu wyjeżdżało się z Polski, w celu uniknięcia represji albo z powodu różnic kulturowych. Teraz powodem najczęstszych wyjazdów rodaków za granicę jest chęć lepszego zarobku. W naszym kraju nie można jej tak łatwo znaleźć, jak w Unii Europejskiej. Co więcej, każda inna praca podjęta poza granicami naszego kraju, jest o wiele lepiej płatna. Problem ten dotyczy ludzi w różnym wieku, również tych przed emeryturą, które często w wyniku bankructwa firmy zostają bez posady, na których pracowały całe swoje dorosłe życie. Są więc zmuszone szukać jej gdzieś indziej...

W Niemczech statystycznie już co czwarty człowiek osiąga 60-ty rok życia. To ta sytuacja jest , więc głównym powodem zapotrzebowania na rynku pracy na osoby, które mogłyby podjąć pracę jako opiekunka osób starszych. Polki coraz chętniej decydują się na wyjazdy w szukaniu zajęcia zarobkowego w charakterze opiekunek w Niemczech.

Na forach internetowych emocje sięgają zenitu. Pracownicy użalają się, prześcigając w przytaczaniu coraz to bardziej zapierających dech w piersiach opowieści na temat podjętej tam pracy. Co gorsze, polskie opiekunki, które planują wyjazd do Niemiec, przeważnie nie mają pojęcia, gdzie i do jakiej osoby trafią. A przypadki bywają rozmaite.
Najliczniejsza grupa zawodowa rodaków w Niemczech
Zobacz również: Preparat Inca inchi - tajemnica zdrowego wyglądu wprost z afrykańskiej krainy
sitemap.xml